35 Best Snack Subscription Boxes Reviewed

We've created The Ultimate Snack Subscription Box List! And why not? A guy needs his snacks, too.

Sure, it’s easy to run to the grocery or convenience store and start grabbing snacks off the rack, but it’s more fun to have international goodies show up at your door.


No matter what your pleasure-savory or sweet, snack subscription boxes will fill your desire. Some services bring you snacks from around the world. Others cater to your particular yearning. Whether you want a steady stream of chips, chocolates, or healthy snacks, this list will feed your passion for the good stuff.


Editor's Top Picks

Product

Details

Our Rating

mantry mens subscription snack box
  • All full-sized items
  • Easy to manage account page
  • Occasionally, includes beverages
Image of snackcrate subscription box
  • Creative, healthy snack foods
  • Sends e-mail with tracking number
  • Free shipping
Picture of munchpak subscription box
  • Ships out within 24 hours of ordering
  • Snacks from around the world
  • Offers an option to add drinks

Best Snack Subscription Boxes

Who’s it for?: The Modern Man


Why you’ll like it: Discover various American artisan foods when you subscribe to Mantry (The Modern Man’s Pantry). Every other month, you’ll get a handmade wooden crate with six full-sized artisan food products inside based on themes like Bourbon Breakfast and Hecho en America. 


Past crates were filled with Bison Jerky, smoked pepperoni, and soft pretzels.


The Bottom Line:

Mantry subscriptions cost $75 for a crate delivered to your door every other month.


Today Get An Extra 10% Off With Code: CRATE10

Give mantry a try today!

PROS

  • All full-sized items
  • Easy to manage account page
  • Occasionally, includes beverages

CONS

  • Only customize crates for large orders
  • Does not offer samples

Who’s it for?: The Traveling Connoisseur


Why you’ll like it: The box comes packed to the brim with an assortment of full-size snacks from around the world. Plus, you can download the Munchpak app to scan barcodes to find out the origin, texture, and flavor. Then, save the info to add to your cart for the following delivery.


The Bottom Line:
Plans start at $13.95 per month for a MunchPak Mini, which contains five full-size snacks. What more snacks? Try the Original Munch Pak (10 snacks $23.95), or the Family Pak (20 snacks for $43.95).


Find out more about Munch Pak by reading our FULL REVIEW here!

Picture of munchpak subscription box

PROS

  • Ships out within 24 hours of ordering
  • New snacks from around the world each shipment
  • Offers an option to add drinks

CONS

  • Subscriptions renew automatically
  • Does not accept returns

Who’s it for?: Jerky Snobs


Why you’ll like it: If you eat, drink, and sleep jerky, you’re going to love the new and exciting flavors Jerky Snob introduces you to each month. They carefully choose each batch to make sure you have a premium, jerky eating experience.


And the best part is, not one bag contains MSG, nitrates, nitrites, or high fructose corn syrup. Expect to enjoy flavors like Texas Tangy BBQ, Honey Chipotle, and Carne Seca.


The Bottom Line
Take your pick: 4, 8, or 16-ounces of curated artisan jerky. Subscription prices begin at $15 each month.

PROS

  • Premium product
  • Delicious variety of new flavors
  • Includes a different texture each quarter, including pork, bacon, turkey, bison, and elk

CONS

  • Does not provide customized options
  • Some flavors require an acquired taste

Who’s it for?: The Snack Aficionado


Why you’ll like it: SnackCrate delivers themed goody boxes from every corner of the globe. You’ll receive snacks like Haribo gummies from Germany, Bis Oreos from Brazil, and Taffel Chips from Finland. And get this – you get an Adventure Ticket to enter a drawing for a free trip each month.


The Bottom Line:
Choose from three sizes: Mini, $12 ( half-pound crate ), Original, $20 (1-pound crate), and Premium $35 ( 3-pound crate )

Image of snackcrate subscription box

PROS

  • Boxes include a nutritional breakdown of each product
  • Offers a $10 credit for each referral
  • Easy sign up and cancellation

CONS

  • Can’t choose specific snacks
  • Prices may increase after first box

Who’s it for?: The Office Go-To Snack Guy


Why you’ll like it: Your coworkers come to you when the vending machine is empty because they know you have a delectable stash. If you think they’re buzzing around your desk now, wait till they find out you have treats from snack nation. There’s something for everyone: bars, chips, popcorn, cookies, trail mix, granola, dried fruit, and jerky.


The Bottom Line:
You choose the type of snacks you want and Snack Nation will pack a box with over 150 single-serve snacks for $199 (office plan), or choose 25 snacks for $39.99 (family plan). Other plans are also available.

snack nation subscription

PROS

  • Snacks made with real ingredients
  • Forty percent less than retail
  • Boxes customized according to your preference

CONS

  • Sometimes send the same products back-to-back
  • May not always include the total number of items for the subscription

Who’s it for?: Fitness Fanatics


Why you’ll like it: Each month, you get a box of healthy snacks selected by Fit Snack’s nutritionist. Past boxes have included beef jerky, baked chips made from white beans and rice, and nut butter and jelly-filled Figgy Pops.


The Bottom Line:
Plans start at $27.90, plus shipping and handling for 6-9 snacks. Members who sign up for pre-paid plans also get a bonus fitness item.

healthy fit snack subscription box

PROS

  • A variety of high in protein, low in sugar, GMO-free, gluten-free snacks
  • Includes a card with workout tips from a fitness trainer
  • Sends healthy snacks to kids in need for each box purchased

CONS

  • Does not offer trial boxes
  • Unable to back order specific items

Who’s it for?: Vegans


Why you’ll like it: Say hello to savory and sweet vegan snacks. All foods are 100% vegan and cruelty-free. Vegan Cuts Snack Box comes filled with 10 vegan snacks, including items like miso soup, avocado chips, dried tropical fruit, and hummus crackers.


The Bottom Line:
A vegan monthly subscription.  Vegan Cuts cost $24.95.

vegancuts snack box subscription

PROS

  • Flexible plans
  • Easy to manage subscription renewals
  • Free shipping

CONS

  • Cannot customize box
  • Some products labeled “may contain milk” (processed in plants where cross-contamination may occur

Who’s it for?: Snackologists & international snack lovers


Why you’ll like it: Introduce your palate to specialty foods from around the globe. Previous boxes include products from Japan, Italy, and France. Customers have enjoyed Mini Matchas with three mouthwatering layers of cream filling, almond pudding mix for making creative treats, and roasted green peas slightly dusted with lip-smacking spices.


The Bottom Line:
The Yummy Bazaar offers two gourmet subscriptions: World Sampler Box costs $9.95 per month and the Full Experience Box for $35.95 per month. Shipping is free.

yummy bazaar subscription box

PROS

  • Brings authentic tastes of the world to your door each month
  • Sends a confirmation email and spoiler before shipping boxes
  • No auto renewals

CONS

  • Flavors may vary from what you may be accustomed to
  • No discounts

Who’s it for?: Chewy candy lovers.


Why you’ll like it: You fill out a candy profile and choose mostly sweet and mostly sour and look for gummies, jelly beans, and worms to arrive at your door. Popular selections include watermelon slices, cookies and cream bites, and strawberry sour belts.


Plus, the Candy Club donates 2% of each box to the Birthday Project, an organization that hosts birthday parties for homeless children.


The Bottom Line:
Candy Club Prices start at $29.99 for a 6-ounce Fun Box.

candy club subscription box

PROS

  • Replaces candy at no extra cost
  • Partners with small artisans and mass producers to offer variety
  • Candy packaged in individual cups

CONS

  • Pre-paid plans convert to month to month payments at the end of the subscription period
  • Does not accept pre-paid cards

Who’s it for?: Smart and healthy snackers


Why you’ll like it: NatureBox offers a convenient way to eat healthy snacks. You’ll enjoy amazing snacks like dried mango, sweet & salty nut medley, kettle corn, and cheddar cheese bites without artificial ingredients.


MSG, hydrogenated oil, and corn syrup. You have the option of picking the snacks you prefer or letting NatureBox surprise you each month.


The Bottom Line:
You pay a $50 membership fee to receive a discount on monthly boxes, which start at $32.95. The cost without a membership is $38.95.

naturebox subscription

PROS

  • First month free
  • Get $5 in store credit every month – that’s $60 each year!
  • Will replace or offer credit for items you don’t like

CONS

  • Charges a yearly membership fee after the trial period

Who’s it for?: Health nuts


Why you’ll like it: Avoid the temptation of grabbing the first snack you see and let Urthbox deliver a monthly box of healthy snacks to your door. The company offers non-GMO, all-natural munchies and drinks to help you snack healthier. Products include trail mixes, dried meats, granola, and superfoods.


The Bottom Line:
Enjoy up to 30 full-size snacks with a retail value of $100 for only $49.99 when you choose the large box. Mini, small, and medium options are also available. Choose classic, diet, gluten-free or vegan box and your preference for a one, three, or six month subscription.

Learn more about Urthbox by visiting our FULL REVIEW here!

Picture of urthbox subscription review

PROS

  • Offers a bonus box with pre-paid subscriptions
  • Customer service corrects errors quickly
  • Full-size snacks

CONS

  • No guarantee all products are free from trace elements of gluten or animal products
  • Does not customize boxes

Who’s it for?: Those living a raw plant-based lifestyle


Why you’ll like it:
Go Raw and eat plant-based, nutrient-rich snacks. With a RawBox subscription, you’ll enjoy snacks that are free of gluten, wheat, soy, and refined sugar. You can expect to receive up to 12 items double the value you’d spend at a retail store.


The Bottom Line:
RawBox delivers packages every other month for $39.95, plus free shipping.

rawbox subscription

PROS

  • Includes special offers and discounts the boxes
  • Members receive 10-12 plant-based products in each box
  • Has an online community that shares recipes and tips

CONS

  • Not all products are 100% raw
  • New members have to wait a month after subscribing to receive their boxes

Who’s it for?: Men with food allergies


Why you’ll like it: Num-Nums is an allergy conscious subscription box service that caters to people with food allergies. Choose from dairy-free, peanut/tree nut-free, and gluten-free boxes, as well as the top 8 allergen-free box, a vegan box or a custom box.


The Bottom Line:
Choose mini (5 snacks), single (10-12 snacks) or double (20-24 snacks), ranging in price from $8.99 to $39.99 per month + shipping.

Num-Nums Munch box subscription

PROS

  • Sends a new assortment each month based on dietary needs
  • Three sizes to choose from
  • Offers gift subscriptions

CONS

  • No checklist for custom boxes
  • Nut-free boxes may contain coconut

Who’s it for?: Gourmet snack lovers


Why you’ll like it:  
Take a lavish journey with a subscription to Taste Trunk, a Gourmet food subscription. They offer a selection of sweet and savory options to squelch your cravings.


They offer a big assortment of premium cheeses, sauces, and other high quality treats that you won't find in other boxes. And you have the option of ordering boxes individually or combining products to create a custom package.


The Bottom Line:
Curated boxes start at $49. Choose your favorite (Healthy Snacks or Sweet Tooth), and the Taste Trunk team will pick 4 to 5 items to satiate your cravings. Terms vary from plan to plan, so make sure to read the small print.

taste trunk subscription box

PROS

  • Offers a bonus box with pre-paid subscriptions
  • Customer service corrects errors quickly
  • Full-size snacks
  • Premium quality snack subscription

CONS

  • No guarantee all products are free from trace elements of gluten or animal products
  • Does not customize boxes

Who’s it for?: Chocolate Lovers


Why you’ll like it:
Experience the delectable taste of old-fashioned, handcrafted chocolate melting in your mouth. Jackie’s offers dark chocolate, white chocolate, milk chocolate, assorted chocolates, and sugar-free chocolate for you to indulge.


The Bottom Line:
Get an endless supply of chocolate sent to your door each month for only $9.95 per month.

Jackie’s Chocolate subscription box

PROS

  • Carefully packaged to arrive cool and fresh
  • Makes over 300 handmade chocolates
  • Candy made with sugar substitutes

CONS

  • Only offers free shipping on orders over $49
  • Does not accommodate food allergies

Who’s it for?: The Globetrotter and International Snack Lover


Why you’ll like it:
Get snacks from around the world delivered straight to your door each month. Expect to receive candy, crackers, chips, and chocolate from places like Asia, Austria, Africa, Europe, and Africa.


The Bottom Line:
Standard boxes, which include up to six snacks, costs $13.95 a month, while the premium box with up to 12 snack goes for $25.95 per month.

treats subscription box

PROS

  • Includes meat snacks
  • Offers 1,3, 6, and 12-month plans
  • Free shipping

CONS

  • No beverages included
  • Some snacks may contain allergens such as wheat

Who’s it for?: The Healthy Nibbler


Why you’ll like it: With each box of SnackSack, you get between 11-15 healthy bites to nibble. You have a choice of USDA organic, gluten-free, certified vegan, or non-GMO project verified.


The Bottom Line:
Choose pay-as-you-go or prepaid plans starting at $22.95 per month.

PROS

  • Free shipping
  • Sends e-mail with tracking number after box ships
  • Creative, healthy snack foods

CONS

  • Difficult to cancel pre-paid plans
  • Slow tracking for APO/FPO/DPO addresses

Who’s it for?: The Health Nut, Paleo Snack Lovers


Why you’ll like it:
For the health-obsessed, fitness guru, this box includes a healthy mix of natural products. You’ll be astonished when you open your box each month filled with guilt-free bars, chips, nuts, fruit, veggies, and drinks.


The Bottom Line:
Choose the Classic (15 snacks for $42.49), Big (21 snacks for $63.74), or Paleo Box plan (17 snacks for $63.74), so you can have healthy snacks to nibble between meals.

Healthy Surprise subscription box

PROS

  • Diverse mix of healthy treats
  • Dairy-free, corn-free, wheat-free, gluten-free, soy-free, and GMO-free
  • Three plans to choose from

CONS

  • Some treats may contain nut allergens
  • Does not offer box customization

Who’s it for?: College Students


Why you’ll like it:
Billed as a "hug from home", Campus Cube delivers care packages with all sorts of goodies. The Man Cube not only has snacks like popcorn, pretzels, and jerky but also includes toiletries and a first aid kit. Campus Cube serves packages designed for both guys and girls.


The Bottom Line:
The Man Cube costs $49.95 per month, but you also have other options, such as the Just Snacks for $29.95, and the You Got This Box for $39.95.

/Users/caliphherald/Downloads/college cube man cube subscription box.png

PROS

  • Different packages available for men and women
  • Offers expedited shipping
  • Has a variety of options
  • Offers nut-free and vegan packages

CONS

  • Customers pay shipping costs
  • Boxes typically not shipped in July and August

Who’s it for?: The Conscious Snacker


Why you’ll like it: Love With Food is snack-subscription service delivering a monthly curation of delicious, clean ingredient snacks directly to your home. 
For every box they send to you, Love With Food donates at least one meal to American families in need.Boxes are carefully curated to ensure you only receive snacks made with authentic ingredients. 


Past boxes have included pretzels, peanut puffs, protein bars, sea salt chips, and smoked jerky.


The Bottom Line:

Love, wants to send out good vibes with clean health snack and help end hunger in the United States at the same time.

love with food snack subscription box

PROS

  • Curated snacks always made with real ingredients
  • Gluten-friendly options available
  • Cancel anytime with no cancellation fee
  • Help feed families while you snack

CONS

  • No guarantee all products are free from trace elements of gluten or animal products
  • Does not customize boxes

Who’s it for?: Japanophiles and International Snack Lovers


Why you’ll like it:
Enjoy a small taste of Japan. The Freedom Japanese Market sources all its snacks from Japan. Past boxes have included citrus Kit-Kats, spicy sriracha Doritos, plum-flavored shrimp chips, and almond-coated potato chips.


The Bottom Line
You have three options: the Puchi Pack with 5-8 sample and full-size candies for $12.99, the Original Pack with 12-16 snacks for $22.90 and the Family Pack with large, premium candies for $42.16 per month.

Freedom Japanese Market Box

PROS

  • New offerings of popular and rare candies each month
  • A nice balance of sweet, sour, and savory
  • All snacks ship from Japan free of charge

CONS

  • Some small sample sizes
  • Does not provide tracking numbers

Who’s it for?: Foodies that love healthy snacking


Why you’ll like it: One of the premier snack boxes, Graze offers a variety of interesting snacks and unique flavor combinations for you to look forward to each month.


When you sign up, you will set your taste and dietary preference, so curators can pick perfect snacks for you. Each box contains four snacks like a granola bar, raisins and nuts mixture, pretzels and seeds assortment, and a dried fruit medley.


The Bottom Line:
Subscribe today and get half off your first box. Graze delivers boxes every two weeks and charges $13.99 per shipment. Weekly and monthly options are also available.


Feeling hungry? Find out more about Graze by reading our FULL REVIEW here!

graze healthy snack subscription box

PROS

  • First box half off
  • Nutrition information readily available
  • Fresh snacks
  • Delicious & wholesome

CONS

  • Small packs
  • Credit cards get charged twice monthly

Who’s it for?: Those who drool at the sight of meat


Why you’ll like it: The Carnivore Club box is a meat lover’s dream. The company partners with craftsmen around the globe to bring you premium artisanal meats.


Small boxes include snacks like teriyaki and peppered jerky from Kickass Beef and larger boxes come with tasty meats such as Spanish beer salami, chorizo with Manchego cheese, and serrano ham.

Carnivore Club Subscription Box

PROS

  • Premium handcrafted meats
  • Sends tracking e-mails
  • Uses a new artisan each month

CONS

  • Unable to choose meat options
  • Flavors tend to fluctuate because of the different sources used

Who’s it for?: For those who need a boost to get them through the daily grind


Why you’ll like it:
Fuel up on Quantum Squares energy bars. Each square is made with plant-based ingredients and infused with organic coffee to give you a slow, long-lasting boost and suppress your appetite. 


Enjoy flavors like coconut almond chip, peanut butter and dark chocolate, and caffe mocha almond chip.

Quantum Squares Subscription Box

PROS

  • Offers single flavors and variety packs
  • Made of real food and wholesome ingredients
  • Lets you to modify subscription anytime
  • Doesn’t charge card until after the order ships

CONS

  • Not recommended for people sensitive to caffeine

Who’s it for?: People who like to escape with a good bar of chocolate


Why you’ll like it: 
Each month Mystery Chocolate sends you three bars of chocolate with a twist. The outside wrapper is missing, so the ingredients remain an enigma.


Mystery flavors have included dark chocolate with banana caramel filling and milk chocolate with roasted almonds and French grey sea salt.


The Bottom Line:
Subscription plans start at $56.95 for a 3-month plan.

Mystery Chocolate Box

PROS

  • Offers an assortment of snacks from each country
  • Includes a 12+ booklet with recipes, trivia, and other surprises for an immersive cultural experience
  • Two options to choose from

CONS

  • Customization not allowed
  • Average snack size

Who’s it for?: Those who enjoy a variety of snacks, International Snack Box Lovers


Why you’ll like it:
You get snacks from different countries, along with fun facts and detailed information about each snack.


The Bottom Line
Prices range from $13.75-$35.75 for six to 20 snacks. There is no charge for delivery.


Let us blow your mind and tummy by reading our FULL REVIEW here!



universal yums snack subscription box

PROS

  • Offers an assortment of snacks from each country
  • Two options to choose from
  • Includes a 12+ booklet with recipes, trivia, and other surprises for an immersive cultural experience

CONS

  • Average snack sizes
  • Customization not allowed

Who’s it for?: International Snack Lovers who enjoy exotic flavors from around the world


Why you’ll like it:
Get mouthwatering treats from each continent when you subscribe to Grub Box. There are two subscription options the Grub Box and the Grubbiest Box.


Previous boxes have included Tim-Tam chocolate biscuits, Lays ketchup chips, and Perugina dark chocolate covered whole cherries.


The Bottom Line
Choose a Grub Box (10 snacks) for $24 per month or the Grubbiest Box (20 snacks) for $39 a month

grub box photo

PROS

  • Offers 100% satisfaction guarantee
  • Delivers full-sized packages
  • Same day shipping

CONS

  • All payments go through PayPa
  • Some links on website do not work

Who’s it for?: Pastry Lovers


Why you’ll like it:
Raspberry, strawberry, blueberry-Oh my! With a Pastreez subscription, you get to choose from 16 different flavored French macarons to enjoy each month.


Plus, flavors change from month-to-month, so you’ll have an endless variety of decadent flavors as long as you remain subscribed.


The Bottom Line:
Pastreez offers 24 and 48-piece macaron boxes and lets you pick how many of each of its 16 flavors you want in the box. A box of 24 cost $39 and a 48-piece box cost $69.

Pastreez Subscription Box Photo

PROS

  • Ship fresh to your door
  • Excellent customer service
  • Gluten and dairy-free

CONS

  • Ice packs not included in boxes
  • May lose shape in transit

Who’s it for?: For those who like to switch it up between familiar and adventurous


Why you’ll like it:
Something Snacks sends you a combination of sweet, salty, international, and health-conscious snacks each month. Past boxes include TGIFriday’s potato skins, Lance peanut butter bar, Herr’s Jalapeno poppers, and Wholesome organic delish fish.


The Bottom Line
For $14 per month, Something Snacks will deliver seven hand selected snacks to your door. You’ll save $5 if you pre-pay for six months and $12 if you choose the annual plan.

Something Snacks Box

PROS

  • Sells individual snacks in its online shop
  • Offers a no commitment snack box
  • Free shipping

CONS

  • No refunds
  • Only sends tracking numbers upon request

Who’s it for?: Those who love Korean foods


Why you’ll like it: With this Korean subscription snack box, you will e
njoy 10-13 full-size Korean snacks like ramen, jellies, chocolate, chips, and candies centered around the theme of the month.


Each box includes a list of contents, the expiration date of each item, and a surprise.


The Bottom Line:
Snack Fever offers monthly, 3 and 6-months, and annual plans. You pick between the Original Box ($20 per month with up to 11 items) and the Deluxe Box ($35 for up to 13 items). You save $36 when you sign up for a yearly plan.

snack fever box

PROS

  • Easy to manage subscription
  • Sources snacks from a variety of Korean brands
  • Includes a surprise each month

CONS

  • No Halal, vegetarian, or vegan options
  • Limited quantities

Who’s it for?: Those who like salty snacks


Why you’ll like it:
Get a taste of the Caribbean when you order snacks from Tasty Island Crate. This monthly subscription service packs boxes with finger-licking treats like chips, biscuits and cheese snacks from Barbados, Jamaica, and Trinidad.


The Bottom Line:
You get full-size snacks in every crate. Prices start at $15.99 for 5 snacks and go up to $47.99 for a jumbo crate with 20 snacks.

Tasty Island Crate Box

PROS

  • Accepts all major credit cards, PayPal, Apple Pay and Google Pay
  • E-mails tracking numbers
  • Free shipping

CONS

  • Some foods may contain food allergens
  • Mostly chips and biscuits

Who’s it for?: Hikers, Campers & Granola Lovers


Why you’ll like it: Gatherer’s Granola is a major player in the snack game. The company offers hand-stirred granola made from family recipes. Each month you’ll receive your choice of four, six, or eight 9-ounce bags. 


Options include Squirrel Bait (pecans, maple syrup, and toasted coconut), Chipmunk’s Choice (almonds, peanut butter, and maple syrup), and Bees Knees (honey, pistachios, and walnuts).


The Bottom Line:
You pay $19.99 per month for a four-bag subscription , $29.99 for the six-bag plan, and $36.99 for the eight-bag subscription.

Gatherer’s Granola Box

PROS

  • Can switch flavors anytime you like
  • 100% natural
  • Baked in small batches

CONS

  • Have to e-mail customer service to change flavors
  • No account management portal

Who’s it for?: Those on a low carb or keto diet


Why you’ll like it:
The Keto Box sends monthly deliveries of 10 or more low carb snacks to keep you from becoming bored on a ketogenic diet. Products include keto-friendly snacks, drinks, condiments, and baking ingredients. 


They also include a 28-day meal plan to keep you on track.


The Bottom Line:
The Keto Box is a monthly plan that costs $40 per month. Other options include 3, 6, and 12-month plans.

keto box subscription

PROS

  • Meal plan included
  • Offers exclusive coupons
  • Packs a variety of products

CONS

  • Does not customize boxes for diet restrictions

Who’s it for?: Japanese snack box lovers


Why you’ll like it:
For a nominal fee, The Japan Candy Box company will deliver boxes filled with seasonal Japanese treats that are difficult to find. 


Past boxes have included goodies like Mystery fruity marshmallows, Black Thunder matcha adzuki, Furuta mini choco baa, and Ginbis long shimi choco corn star stick.


The Bottom Line
Japan Candy Box cost $21.90 and include 10 exclusive Japanese snacks.



Japan Candy Box

PROS

  • Carefully curated
  • Thoughtful packaging
  • Free shipping

CONS

  • Packaging may differ from website picture
  • Does not indicate if food is suitable for people with allergies

Who’s it for?: Cookie and Nut Lovers


Why you’ll like it:
Watanut mixes up a batch of shortbread cookies and gourmet nut mixes from scratch every single day. Ingredients are stirred by hand to ensure flavors meld together for the perfect mind-blowing treat.


The Bottom Line:
Watanut cost $24.95 with free shipping.

watanut subscription box

PROS

  • Classic flavors
  • Includes four handcrafted nut mixes and cookies in each box
  • Choose your delivery date

CONS

  • No FAQs on website

Which Snack Subscription Box Should I Choose?

You are the only one that can truly answer that question. But if you appreciate different treats from around the world, try services like MunchPak, Yummy Bazaar, or Treats. If Japanese flavors tickle your fancy opt for Freedom Japanese Market, Tokyo Treats, or Japan Crate.

On the other hand, if you are looking for healthy options, subscribe to Snack Sack, Fit Snack, or Nature Box.

And remember, you don’t have to limit yourself to one box. Try a couple at a time and compare them to see which one you prefer.


- Jack

shares